Een bijenzwerm gespot?

Heeft u een zwerm bijen gespot en woont u in gemeente Middelburg, gemeente Vlissingen of gemeente Veere? U leest op deze pagina wat u kunt doen.

Blijf rustig en houd afstand

Een grote zwerm bijen kan er imposant uitzien. Bijen zijn echter geen agressieve dieren. Zolang u niet te dichtbij komt en rustig blijft is er niks aan de hand. Voor imkers zijn bijenzwermen zelfs goed nieuws:

Neem contact op met een imker

Ongeveer vanaf mei tot juli verlaten grote groepen bijen met een koningin hun oude onderkomen en gaan op zoek naar een nieuwe woonplaats. Terwijl verkenners de omgeving afspeuren, wachten de overige bijen in een grote klomp aan bijvoorbeeld een tak of een dakrand.

Imkers van Imkersvereniging Walcheren doen hun best deze zwerm bij u op te halen en te zorgen voor een nieuw onderkomen voor de bijen. U kunt de imkers helpen door bij de melding foto of een filmpje door te sturen van de zwerm. Meestal komen de imkers de zwerm overdag “scheppen” en ‘s-avonds ophalen. U kunt ons direct mailen of contact opnemen.

Bel onze imkers: 

  • Algemeen: Eric Mahieu, 06-54983171 (ook via Whatsapp – indien mogelijk graag voorzien van foto’s)
  • Omgeving Veere: Gert Wassink, 0118-593587

Voor alle andere regio’s, bij geen gehoor en alle overige vragen:
Eric Mahieu, 06-54983171

Woont u in een van de onderstaande plaatsen en heeft u een bijenzwerm gespot? Neem gerust contact met ons op!

Aagtekerke, Arnemuiden, Biggekerke, Boudewijnskerke, Brigdamme, Buttinge, Dishoek, Domburg, Gapinge, Geersdijk, Geldtienden, Grijpskerke, Groot-Abeele, Groot-Valkenisse, Hoogelande, Kamperland, Klein-Valkenisse, Kleverskerke, Koudekerke, Krommenhoeke, Mariekerke, Meliskerke, Middelburg, Molembaix, Molenperk, Nieuw- en Sint Joosland, Nieuw-Abeele, Oostkapelle, Oost-Souburg, Oudedorp, Pitteperk, Poppendamme, Ritthem, Schellach, Serooskerke, Sint Jan ten Heere, Sint Janskerke, Sint Laurens, Snabbeldorp, Veere, Vlissingen, Vrouwenpolder, Werendijke, Westkapelle, West-Souburg, Wissenkerke en Zoutelande.